Stokrotki bukiet ślubny – cena i zdjęcia

21 środa, 15 stycznia, 2020

Viola Śpiechowicz – sukienka spadochronowa

Viola Śpiechowicz – sukienka spadochronowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Viola Śpiechowicz – sukienka spadochronowa

Z przodu klasyczna, nawiązująca do lat 50. bombka; z boku – fantazyjne drapowania; z tyłu – pięknie pofałdowana peleryna. Spadochronowa sukienka Violi Śpiechowicz przywodzi na myśl projekty takich mistrzów jak Poiret czy Cristobal Balenciaga. Podobnie jak oni, polska projektantka lawiruje między elegancją i nowatorstwem, prostotą a wymyślnością. Och, chętnie widziałabym tę kreację w swojej szafie.

Na fashion3d.eu możecie popodziwiać spadochronową sukienkę ze wszystkich stron, a kupicie ją tutaj.

hey there delilah

Powiedzieć, że te wisiorki są przewrotne, to trochę za mało. Na pierwszy rzut oka wydają się być zwykłą zabawą ze stereotypową wizją kobiety przykładającej (według krytyków – zbyt) dużą wagę do wyglądu. Jednak by docenić w całości wysublimowane poczucie humoru autorek projektów, które widzicie powyżej, trzeba poznać nazwę tej kolekcji – Delilah.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wywołało to uśmiech na twarzy. Niecodziennie biblijną historię o zdradzieckiej kusicielce, która pozbawiła Samsona siły obcinając mu włosy, umieszcza się w kontekście fryzjerstwa i biżuterii.

Na ten pomysł wpadł duet LIS2, czyli Adriana Lisowska i Aneta Lis-Marcinkiewicz, absolwentki łódzkiego ASP. W ich kolekcjach właściwie bardziej niż o samą biżuterię chodzi o deklarację, oświadczenie, komunikat – po prostu statement. Czasem wychodzi zabawnie, czasem zaskakująco, czasem zastanawiasz się, kto właściwie by to założył, ale za każdym razem możesz mieć pewność, że nie będą próbowały ci sprzedać zwykłych kolczyków z koralików czy filcowych korali. A oryginalność zawsze warto cenić.

Polecamy także:

About 

Related Articles