Stokrotki bukiet ślubny – cena i zdjęcia

15 środa, 15 stycznia, 2020

Maldoror – mary of magdala

Maldoror – mary of magdala
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Maldoror to ulubiony projektant mojego chłopaka. Zawsze gdy o nim wspominam, J. pokazuje palcami dłoni ‘różki’ i potrząsa głową jak wokalista death-metalowego zespołu. Robi mi na przekór, bo już pięć tysięcy razy tłumaczyłam mu, że kolekcje Maldorora nie mają dużo wspólnego z growlingiem, satanizmem czy perkusyjnymi blastami, prędzej z japońską dekonstrukcją i awangardową finezją. No ale cóż, z niektórymi o modzie porozmawiać się nie da… 😉

Kolekcję na sezon ss2011 Maldoror poświęcił Marii Magdalenie. Niewinność przeplata się tu seksualnością, surowość łączy z wysublimowaniem. Urocze staroświeckie koronki, które więcej pokazują niż ukrywają, oplatają ciało niczym pajęczyna; ze spódnicy z mięsistej skóry emanuje jakaś niewyjaśniona pierwotna moc, podczas gdy zestawiona z nią prześwitująca bluzka wydaje się być tak delikatna, że mogłaby rozpłynąć się w powietrzu. Tak jakby każde z tych ubrań miało własną osobowość. Do tego kolory, biel i barwy ziemi, które stanowią dla mnie uosobienie wiosny, rozpiętej gdzieś pomiędzy śniegiem, drzewami bez liści a glebą, z których powoli wychylają się rośliny.

Odrobina metafizyki w modzie.

I tego mi było potrzeba w Nowym Roku, by w końcu otrząsnąć się z zimowego marazmu i znowu pisać o tym, co mnie pasjonuje.

PS W ramach plotek – wiecie, że Maldoror to gwiazda Pudelka? Dzięki temu, że jego stroje noszą Monika Brodka i Ramona Rey (a raz jego suknię założyła nawet Kinga Rusin – cóż za nieoczekiwane połączenie!) każdy pudelkowy czytelnik mógł się zaznajomić z projektami Maldorora.

na całej połaci śnieg

Jeszcze szukacie prezentów dla przyjaciółki lub wybranki serca? Eliwer to marka założona przez Elizę Dunajską i Weronikę Siwiec. Dziewczyny tworzą opaski, naszyjniki i broszki. Delikatne, słodkie, inspirowane samymi cudownymi rzeczami, jak czekolada do picia czy rokokowe obrazy. Teraz projekty Elizy i Weroniki skrzą się jak sopelki lodu i kuszą perłową poświatą. Nawet materiałowe kwiaty – znak rozpoznawczy Eliwer – zamiast różanych krzewów przywodzą na myśl śnieżny puch.
Ech, gdyby zima była tak śliczna liryczna jak opaski Elizy i Weroniki…

Uwaga! Dziewczyny ogłosiły konkurs, w którym można wygrać ich projekt. Więcej szczegółów tutaj.

Kiermaszowy weekend w warszawie

W ten weekend w Warszawie zaroi się od kiermaszów. Oprócz Mustache, którego plakat widzicie powyżej, odbędą się także:

– piąta edycja Przetworów w SOHO Factory;

– kiermasz przedświąteczny w Cafe Balgera;

– Modobranie w hali zdjęciowej Studio Forty.

A ci, którzy po odwiedzeniu wszystkich tych imprez będą mieli ochotę na więcej, za tydzień mogą wybrać się świąteczny kiermasz handmade Pakamery.

Polecamy także:

About 

Related Articles